Sú sterilizácie riešením?

Autor: Lucia Amália Súľovská | 1.9.2012 o 23:11 | (upravené 1.9.2012 o 23:18) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  34x

Som katolíčka. A odmietam zatvárať oči pred problémom ohromného demografického rastu bezprízornej, nevzdelanej, v asociálnych podmienkach žijúcej a slušných ľudí nezriedkavo terorizujúcej populácie, a to najmä na východnom Slovensku.

Chápem, že slovenskí biskupi obhajujú stanovisko katolíckej cirkvi a tradičnú vierouku. Nekritizujem ich odmietavý postoj k bezplatným sterilizáciám.

Čo si však dovolím kritizovať je fakt, že podobne ako väčšina našich politikov, aj oni pred problémom len zatvárajú oči a očakávajú, že sa to "nejako" vyrieši, že problém sám buď vykvasí alebo vyhnije.

Čo je síce dosť pravdepodobné, ale pre budúce generácie to môže mať nedozierne následky. Ale od našich politikov ani nič iné neočakávam. Pre judášsky hlas vo voľbách, čo aj od negramotného, predajú aj vlastnú mater.

A od našich biskupov... od ľudí, ktorí sú úplne mimo reálny svet, za múrmi svojich palácov, od ľudí, ktorí si pletú synovskú poslušnosť so slepou oddanosťou a kritiku považujú za prejav nelásky ... tiež nie.

Možno čakať statočnosť - čo i len povedať, že máme problém a treba ho riešiť - od ľudí, čo bozkávali svojho priateľa, človeka dobrého a čestného na obidve tváre a keď mu bolo ublížené, neutrúsili pre neho jedinú empatickú frázu? Nie.

Musíme zvážiť každé riešenie. A ja sa pýtam, či naozaj je bezplatná sterilizácia riešením situácie? Musíme sa dostať k ďalšej politicky nekorektnej otázke. Čo ich núti mať deti, ktoré nevedia uživiť?

Pohlavný pud? Ale tým ich dehonestujeme na zvieratá. Nevedomosť? Nevedomosť, že pri styku môže vzniknúť dieťa? To snáď nie. Tak nezodpovednosť a ľahostajnosť? Asi áno.

Ale v čom je vlastne problém, keď má niekto veľa detí a tie žijú skromnejšie?

Veď takto žili celé generácie Slovákov, ešte 70 rokov naspäť nebola rodina s tuctom detí nič unikátne. Naozaj je teda problém iba to, že majú veľa detí? Alebo to, že ich buď nechcú, alebo nevedia vychovať?

Poznám rodinu, ktorá má 8 detí. Najstarší synovia sú na vysokej škole, mladšie deti gymnazisti a školáci. Žijú skromne. Deti sú samostatné, chodia na brigády, značky nenosia. Ich rodičia pracujú, no zarábajú málo. Napriek tomu sú deti najedené, čisté a chodia každý deň do školy. 

Tak kde je problém? Nie je tým problém opäť nezodpovednosť? Ľahostajnosť? Asi áno.

Kde je problém? Prečo ľudia, ktorí nepracujú, nedohliadajú na dochádzku detí do škôl? Pretože ich to nezaujíma? Zaujímajú ich vlastné deti? No asi nezaujímajú. Prečo ich majú??? Vieme?

Ale potom je problém niekde inde. Potom to nie je otázka etická, ale sociálna. A sterilizácie nič neriešia.

Ako je teda nastavený sociálny systém? Tak, aby sa dalo slušne zarobiť nezodpovednosťou, ľahostajnosťou?

Dokiaľ bude výhodnejšie sa nekontrolovatelne množiť ako pracovať, problém bude pretrvávať a narastať do obludných rozmerov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?